Logo WTZ Stoczek Łukowski

Nasze prace

Prace wykonywane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej
w ramach zajęć kierunkowych w pracowniach


Żywe kompozycje jesienne wykonywane przez uczestników Pracowni Ogrodniczej.


Prace wykonane z drewna i kamieni przez uczestników w Pracowni Artystycznej.


Płótna z haftem diamentowym wykonane przez uczestniczkę Pracowni Komputerowej - Olgę Soćko


Prace wykonane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"

Haft Diamentowy - Barbara Powalska - Pracownia Artystyczna

Rysunek węglem- Sylwia Sobiech- Pracownia OgrodniczaPrezenty przygotowane przez naszych Uczestników, które zostały wręczone rodzicom z okazji Dnia Rodziny.


Kanwa wyszywana haftem krzyżykowym przez Uczestniczkę Pracowni Krawieckiej.


Każda z pracowni w naszym Warsztacie jest zaangażowana w przygotowywanie ozdób świątecznych. W facebookowej galerii znajdują się etapy powstawania dekoracji wielkanocnych.

GALERIA  - przygotowania do Kiermaszu

 


Płótno z haftem diamentowym wykonane przez uczestniczke Pracowni Artystycznej


W Pracowni Ogrodniczej powstał unikatowy "Las w szkle".  Jest to ostatnimi czasy popularna kompozycja roślinna zawarta w szklanym pojemniku.

 


Kolejne kwiaty wykonane z filcu przez uczestników Pracowni Krawieckiej.


Papierowe kwaty zostały wykonane przez Panów z Pracowni Usprawniania Fizycznego i wręczone wszystkim Paniom jako prezenty z okazji Dnia Kobiet.


Wiosenne praca plastyczna wykonane techniką zwijania bibuły przez uczestniczkę Pracowni Plastycznej.

 


W pracowni stolarskiej powstają unikalne wyroby z drewna. W ostatnim czasie uczestnicy przygotowywali serca ze sklejki. Praca została wykonana od podstaw poprzez narysowanie szablonu, wycięcie go, szlifowanie, a następnie ozdabianie poprzez wypalanie wzoru wypalarką do drewna. Obecnie uczestnicy zajmują się przygotowywaniem podstaw ozdób wielkanocnych - drewnianych zajączków.

 


Uczestnicy pracowni krawieckiej wykonali w ostatnim czasie takiego oto kota. Praca została wykonana na podstawie z butelki szklanej, owijanej sznurkiem.

 


W pracowni artystycznej powstają właśnie kolorowe, wiosenne kwiaty wykonane z filcu. 


A to efekty pracy dwóch pracowni - komputerowej oraz krawieckiej. Tekturowe serca zostały zostały owinięte przez uczestników włóczką, następnie część z nich została oprawiona w ramki z patyczków, które również wykonali uczestnicy.

Na zdjęciu można również zauważyć kordonki wykonane na szydełku przez zdolną uczestniczkę z pracowni krawieckiej.

 

 


Przy współpracy dwóch pracowni - ogrodniczej i artystycznej powstały takie oto piękne świeczki zapachowe. Uczestnicy przy pomocy instruktorów przetopili stare i niepotrzebne świece, dając im w ten sposób nowe życie

 

 


W pracowni krawieckiej zaczyna już być wiosennie, a to za sprawą wykonywanych przez naszych uczestników pięknych róż. Kwiaty zostały wykonane ze wstążki pasmanteryjnej.

 


A oto efekty ostatnich zajęć w pracowni ogrodniczej. Uczestnicy wykonali lampiony z wykorzystaniem patyczków po lodach. Oprócz tego przygotowali owijane sznurkiem, ozdobne doniczki na wiosenne kwiaty.

 

 


W pracowni artystycznej powstają takie oto cudowne szkatułki na drobiazgi. Uczestnicy zajmują się docieraniem, malowaniem, lakierowaniem oraz ozdabianiem kuferków. Oprócz tego uczestnicy przygotowują również małe drewniane ozdoby.

 

 

 


Wraz z początkiem roku w pracowni komputerowej zaczęły powstawać kalendarze na 2022 rok. Uczestnicy samodzielnie wykonali zdjęcia, a następnie z pomocą instruktora stworzyli swój własny personalizowany kalendarz. Ostatnimi etapami pracy były wydruk, a także laminacja. 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

W ostatnim czasie w naszej pracowni stolarskiej powstały piękne karmniki dla ptaków. Zostały one zawieszone przed budynkiem Warsztatu. Umieszczone w nich pożywne ziarna przyciągają liczne ptaki z okolicznego lasu.

WTZ zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.