Logo WTZ Stoczek Łukowski

O Jednostce

Warsztat Terapii Zajęciowej w Stoczku Łukowskim działa od 01.03.1995r. z inicjatywy Zarządu Miasta i Gminy Stoczek Łukowski. W powstanie Warsztatu Terapii Zajęciowej  zaangażowały się ówczesne władze miasta i gminy Stoczek Łukowski reprezentowane wtedy przez Burmistrza Pana Janusza Króla oraz władze wojewódzkie tj. przez Wojewódzki Urząd Pracy w Siedlcach reprezentowany przez Pana Andrzeja Okunia.

Miasto Stoczek Łukowski posiadało odpowiedni lokal po byłej izbie porodowej, więc władze miasta szukały  pomysłu aby to spożytkować. Ponieważ zaczęły powstawać w kraju Warsztaty Terapii Zajęciowej zaciekawiła władze miasta ta nieznana nikomu forma pracy z osobami niepełnosprawnymi i  postanowiono utworzyć ten ośrodek w Stoczku Łukowskim. Środki na utworzenie oraz wyposażenie warsztatu pozyskano z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych z Warszawy.

Warsztat Terapii Zajęciowej działa na podstawie rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 września 1992 roku w sprawie szczegółowych zasad tworzenia, działania i finansowania W.T.Z.

W warsztacie realizowane są zadania z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej zmierzającej do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia- na miarę indywidualnych potrzeb.

Realizacja tych zadań odbywa się poprzez:

1.ogólne usprawnianie

2.rozwijanie umiejętności, w tym wykonywanie czynności życia codziennego oraz zaradności osobistej, przy zastosowaniu różnych technik terapii zajęciowej

3.przygotowanie do życia w środowisku społecznym, w szczególności poprzez rozwój umiejętności planowania i komunikowania się, dokonywania wyborów, decydowania o swoich sprawach

4.rozwijanie psychofizycznych sprawności niezbędnych w pracy

5.rozwijanie podstawowych oraz specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających podjecie pracy w Zakładzie Aktywności Zawodowej lub indywidualnej pracy zarobkowej.

 

WTZ zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.